Terminal Samochodowy Koroszczyn
W latach 1996-1998 przeprowadzono inwestycję Terminal Samochodowy Koroszczyn. Obiekt został wybudowany w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. W 1999 r. został wyróżniony tytułem Budowa Roku.
Terminal zlokalizowany jest w miejscowości Koroszczyn na głównym szlaku komunikacyjnym Europy tzw. paneuropejskim korytarzu transportowym, z Berlina przez Warszawę, Mińsk do Moskwy i stanowi wraz z zabezpieczoną i oświetloną drogą celną, terytorium drogowego przejścia granicznego Kukuryki/Kozłowicze na granicy polsko-białoruskiej.

Terminal został wyposażony w zestaw obiektów funkcjonalnych przeznaczonych dla potrzeb straży granicznej, służb celnych, służb sanitarnych, fitosanitarnych oraz obiektów komercyjnych – pracujących na rzecz odprawianych towarów, pojazdów i osób. Terminal podzielono na część komercyjną i budżetową.
Właścicielem części komercyjnej jest
Polskie Konsorcjum Gospodarcze.
W skład części komercyjnej wchodzi budynek o powierzchni 6.4 tys. m² oraz 18,6 ha terenów inwestycyjnych. Cały teren otoczony jest od północy drogą Nr 68, a od południa łukiem projektowanej autostrady A-2. Zjazdy z autostrady są zaprojektowane tak, aby wjazd na terminal nie sprawiał trudności.
W obiekcie wielofunkcyjnym, należącym do PKG mieszczą się:
Agencje celno – spedycyjne
Agencja bankowa i kantor
Market spożywczo – przemysłowy
Bistro
Kawiarnia
Sklepy wielobranżowe (jubiler, drogeria, motoryzacyjny)
Magazyny
terminalkoroszczyn
Terminal Samochodowy Koroszczyn jest ogólnodostępny – czynny 24/7.
Tereny Inwestycyjne
Polskie Konsorcjum Gospodarcze jest właścicielem nieruchomości gruntowych położonych wokół Terminala Samochodowego w Koroszczynie.
INDEKS POWIERZCHNIA (ha) UWAGI
TSK 1 1,3
TSK 2 3,3
TSK 3 1,6
TSK 4 2,8
TSK 5 6,4
TSK 6 3,2
Działki przeznaczone są pod zabudowę handlowo-usługową.
Serdecznie zapraszamy do współpracy.
Odtwórz wideo